spring stuudio black-and-white logo
pulma pudelisildi

Milliseid trükiseid on pulma vaja?

Pulma korraldamine nõuab väga palju aega ning detaile, millele mõelda tuleks, on samuti palju. Vältimaks seda, et mõni oluline detail kahe silma vahele jääks, toome siin välja enimlevinud trükised, mida pulmades kasutatakse, et tagada pulmapäeva sujumine. 

Pulmakutsed
Mustvalge pulmakutse

Pulmade korraldamine algab tavaliselt umbes aasta enne tähtsat päeva, kuid päriselt ‘’ametlikuks’’ läheb asi siis, kui saadate oma külalistele välja save the date kutsed või pulmakutsed. Esmane kutse tuleks välja saata umbes pool aastat enne pidu, suvepulma puhul Jaanuaris, et külalised saaksid oma puhkuseid aegsasti paika panna. Täpsemat infot selle kohta, mida kirjutada pulmakutsetele loe SIIT.

Tervitussilt

Enamlevinud trükis, mida pulmadesse pakume on tervitussilt / welcome sign mille eesmärgiks on pulmapäeval peokoha sissepääsu juures külalisi tervitada.  Enamasti on tervitussildil kirjas pruutpaari nimed, kuupäev ning tervituslause.  Tervitussiltide valmistamiseks saab kasutada väga palju erinevaid materjale, aga enamlevinud on kapa, peegel, pleksi ning vineer. Igal materjalil on omad eelised ning aitame välja valida just Teile parima variandi.

Tervitussilt pulma
Lauaplaan
Istumisplaan pulma

Üks olulisemaid trükiseid mida pulma vaja on lauaplaan ehk istumisplaan. Lauaplaan annab külalistele info selle kohta, millises lauas neile koht määratud on. Vastavalt Teie soovile ning laua paigutustele, saate otsustada kas määrate igale külalisele oma kindla koha, või saavad nad oma kohad laua taga ise valida. Lauaplaan on väga oluline faktor, millele soovitame pruutpaaril piisavalt aega pühendada, et see põhjalikult läbi mõelda. Sobivate inimeste lähestikku paigutamine võib aidata kaasa peo üleva meeleolu tekkimisele ja püsimisele.

Just nagu tervitussildi puhul, saab ka lauaplaani teha väga erinevatele materjalidele ning aitame Teil ka kõige loovamad lahendused ellu viia.

Kohakaardid
Kohakaardid pulma

Kui külalistele on lauas määratud kindlad kohad, tuleks kohtadele asetada ka kohakaardid, et kõik hõlpsasti oma istekoha üles leiaksid. Kohakaardid saab valmistada nii paberist, kui ka näiteks kleepsuga kleepida pleksi klaasile, joogiklaasile, austri karbile või millele iganes soovite. 

Menüü
tumesinine Pulmamenüü ja nimekaardid

Kui Teie pulmas on A la Carte menüü, siis tuleks igale kohale ka menüü asetada. Väga levinud lahendus on ühendada menüü ja kohakaart ühtseks tervikuks kas paelaga, neediga, mõne kena kirjaklambriga või näiteks vahapitsatiga. Meil on selleks väga suur valik erinevaid võimalusi.

Menüüsid saab valmistada erinevas kujus ning kõigis värvitoonides.  See on hea võimalus teha oma pulmad omanäoliseks ning ilusaks. 

Kui Teie pulmas on ka eraldi baar,  siis võib vaja minna ka baarimenüüd, kus on kirjas mõned tuntumad kokteilid. See teeb joogi tellimise  külaliste jaoks lihtsamaks ning baari toimimise sujuvamaks ja aitab vältida pika järjekorra teket.

 

Julgemad paarid annavad jookidele naljakad või muidu omanäaolised nimed. 

Baarimenüü
Kingikarbi silt

Enim levinud lahendus pulmades on see, et pruutpaar soovib saada kingitused ümbrikus. Et külalised ei peaks pikalt ümbrikud näpus ringi jalutama, tasub juba enne tseremooniat üles seada kingiala, kus on karbike ümbrike jaoks. Selleks, et külalised seda hõlpsasti märkaksid, soovitame teha juurde selgitava sildi ‘’Kingitused/õnnitlused’’. 

Teavitussildid

Kui soovite, et külalised täidaksid mälestuseks külalisteraamatut, teeksid fotoboksis pilti, kasutaksid 360 kaamerat või teeksid kaasa mõnda muud põnevat tegevust, siis tasuks üles panna ka selgitavad sildid, kus on välja toodud selged juhised, kuidas ning mida teha tuleks. 

Kui soovid oma pulma kauneid ning stiilseid trükiseid, kirjuta meile SIIN ning aitame kõik su ideed ellu viia!